Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Charr na dopingu, odwołana walka o pas WBA z Oquendo

Charr na dopingu, odwołana walka o pas WBA z Oquendo
Manuel Charr (Fot. Getty Images)
Mistrz świata federacji WBA w wadze ciężkiej Manuel Charr został przyłapany na stosowaniu niedozwolonych środków i odwołana została jego walka w obronie pasa z Fresem Oquendo - poinformowały niemieckie media. Pojedynek bokserów miał się odbyć 29 września w Kolonii.


33-letni Charr, Niemiec syryjskiego pochodzenia, miał pierwszy raz bronić tytułu czempiona regularnego WBA, wywalczonego w listopadzie ubiegłego roku. Według mediów, kontrola antydopingowa przeprowadzona została po jednym z treningów.

"Jestem totalnie zszokowany wiadomością o zabronionej substancji. Zmieniłem dietę, przyjmuję suplementy, ale lekarz zapewnił mnie, że to normalne witaminy" - stwierdził Charr, który ma na koncie 31 zwycięstw i cztery porażki. Przysługuje mu prawo do zbadania próbki B.

Jego rywalem za niewiele ponad tydzień miał być 45-letni pięściarz z Portoryko Oquendo (37-8).

Pełnoprawnym mistrzem świata WBA w kategorii ciężkiej jest Rosjanin Aleksander Powietkin (34-1). W sobotę 22 września będzie boksował na stadionie Wembley w Londynie z Anglikiem Anthonym Joshuą (21-0), a stawką pojedynku będą także pasy WBO i IBF.