Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brytyjscy imigranci z Francji wynajęli samolot z dostawą curry

Brytyjscy imigranci z Francji wynajęli samolot z dostawą curry
Brytyjczycy z Francji okazali się nieprawdopodobnymi fanami curry. (Fot. Thinkstock)
Grupa 50 brytyjskich miłośników curry spod Bordeaux we Francji wyczarterowała specjalny odrzutowiec, który im dostarczył ich ulubione danie. Brytyjczycy narzekali, że "po tamtej stronie kanału La Manche dobrego curry nie uświadczysz".

Brytyjczycy zamówili curry na wynos z ulubionej restauracji “The Akash” z Southsea. Restauracja za klasyczne danie z kurczakiem, baraniną albo samymi warzywami oraz ze wszystkimi dodatkami i przystawkami serwuje za 32 funtów.

"We Francji są wspaniałe restauracje, ale dobrego curry tutaj się nie zje, nie ma tych samych przypraw, co w Wielkiej Brytanii” – cytuje jednego z brytyjskich smakoszy serwis www.thelocal.fr.

Pomysł przetransportowania curry na wynos samolotem był początkowo tylko żartem. Jeden z mieszkających pod Bordeaux Brytyjczyków pomógł jednak zrealizować ten nieprawdopodobny plan.

James Emery, który jest pilotem, ogłosił na Facebooku akcję dla chętnych na prawdziwe curry. Uzbierało się kilkadziesiąt osób i grupa wyczarterowała samolot, który przywiózł danie do Francji. Brytyjczycy nie zdradzili, ile kosztowało ich to danie.

Curry to nazwa sposobu przyrządzenia potraw w kuchni indyjskiej. Brytyjczycy tak je pokochali, iż w sondażach uznali je za potrawę narodową.