Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

British Airways z Wi-Fi będzie latał po europejskim niebie

British Airways z Wi-Fi będzie latał po europejskim niebie
British Airways są największym brytyjskim towarzystwem lotniczym. (Fot.Getty Images)
Linie lotnicze British Airways na pokładach swoich samolotów w całej flocie będą mieć od czerwca Wi-Fi, aby podczas lotu podróżni mogli sprawdzać pocztę elektronicznąn i korzystać z portali społecznościowych.

Brytyjskie linie lotnicze British Airways i Virgin umożliwiają już korzystanie z Wi-Fi podczas lotów na długich trasach. Nowością jest dostęp do internetu podczas krótkich lotów - podaje dziennik "The Telegraph".

Przedsiębiorstwo International Airlines Group (IAG), w którego skład poza British Airways wchodzą także Aer Lingus i Iberia, wprowadzi w czerwcu wifi na pokładach wybranych samolotów. Do 2019 roku konsorcjum wprowadzi wifi do 90 procent swojej floty na lotach krótkiego dystansu.

Nie będą mieli jeszcze długo powodów do zadowolenia pasażerowie tanich linii lotniczych. Ani Ryanair, ani EasyJet nie mają na razie planów dostarczania na pokładach swoich samolotów internetu dla podróżnych.

British Airways obiecuje też, że Wi-Fi będzie „najszybsze na rynku”, nie wiadomo jednak czy będzie ono darmowe, czy też płatne.

Europa do tej pory pozostawała w tyle za USA, gdzie pierwsze linie lotnicze wprowadziły wi-fi już 10 lat temu. Dziś na 2/3 wszystkich tras za oceanem można korzystać z sieci.

Na naszym kontynencie  niemiecka Lufthansa jako pierwsza w 2003 roku zaoferowała pasażerom dostęp do sieci wifi na pokładzie samolotów podczas rejsów dalekiego zasięgu.

Wifi w samolocie oferują m.in. KLM, Lufthansa, Air Canada, Aeroflot, Iberia, Quatar Airways.

W samolotach Emirates prowadzone były badania, z których wynika, że podróżni najczęściej w trakcie lotu odwiedzają Facebooka, wyszukiwarkę Google oraz korzystają z aplikacji Skype i WhatsApp.