Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brexit: Zawieszenie lotów do UK niemal pewne

Brexit: Zawieszenie lotów do UK niemal pewne
Czy w Wielkiej Brytanii dojdzie do paraliżu komunikacyjnego? (Fot. Getty Images)
Osoby planujące podróże samolotem na 29 marca 2019 roku powinny poszukać alternatywnych środków transportu - informuje dziennik "Metro". Choć do oficjalnego wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty pozostało jeszcze 1,5 roku, już teraz wiadomo, że tego dnia wszystkie loty prawdopodobnie będą zawieszone.


Informację potwierdził Kanclerz Skarbu w gabinecie May, Philip Hammond. Jego zdaniem dojdzie do chwilowego paraliżu komunikacyjnego, jeśli nie uda się uwzględnić wątku lotniczego w trakcie negocjacji. W przypadku braku porozumienia zawieszenie lotów jest "niemal pewne".

"To oczywiście tylko teoria, że wszystkie loty będą zawieszone w dniu Brexitu. Nie wydaje mi się jednak, aby ktokolwiek wierzył, że dojdzie do takiej sytuacji" - poinformował.

"Brexit będzie miał wpływ na różne gałęzie życia, musimy więc określić co może się wydarzyć i przygotować na to plan" - dodał.

Słowa Hammonda padły dzień po tym, jak szef British Airlines Passengers Association (BAPA), Brian Strutton, zaalarmował, że Brexit będzie miał gigantyczny wpływ na branżę lotniczą. 

"Brytyjskie linie lotnicze będą musiały wstrzymywać loty. To jednak znacznie poważniejsze niż się wydaje. Pasażerowie odczują wpływ Brexitu dużo wcześniej niż w marcu 2019 roku. Żadna linia lotnicza nie będzie ryzykowała sprzedaży biletów na ten okres. Z drugiej strony, sami pasażerowie mogą bać się rezerwacji lotów na marzec 2019" - poinformował ekspert.

W połowie lipca br. całkowitym zawieszeniem lotów z Wielkiej Brytanii groził Michael O’Leary, szef irlandzkich linii lotniczych Ryanair.