Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Bieszczady: W ciągu dnia spodziewane jest załamanie pogody

Bieszczady: W ciągu dnia spodziewane jest załamanie pogody
Fot. Getty Images
W sobotę rano w Bieszczadach były dobre warunki do uprawiania turystyki. W ciągu dnia należy się jednak liczyć z załamaniem pogody - powiedział ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jarosław Makutynowicz.

"Rano w Ustrzykach Górnych było 11 stopni. Wieje tam słaby wiatr, panuje dobra widoczność" - mówił ratownik dyżurny.

Ciepły poranek zanotowano w Cisnej - termometry wskazywały tam 15 stopni. Mimo pełnego zachmurzenia, widać w promieniu kilku kilometrów.

"Po wielodniowej wyjątkowo słonecznej pogodzie idzie jednak ku zmianie. Należy się spodziewać ochłodzenia i przede wszystkim opadów deszczu" - wyjaśnił Makutynowicz.

"Wybierający się w góry powinni pamiętać, że lato już się skończyło" - dodał.

Ratownik przypomina, że idąc w weekend w góry należy zabrać ze sobą odzież przeciwdeszczową. "Trzeba pamiętać, że po opadach deszczu szlaki turystyczne będą śliskie. W telefonie należy też zainstalować aplikację Ratunek" - zaznaczył Makutynowicz.

Wędrujący po Bieszczadach i Beskidzie Niskim powinni także pamiętać, że mamy już drugą połowę września i zmrok zapada wcześniej niż np. miesiąc temu. Dlatego przy planowaniu wycieczek należy brać pod uwagę coraz krótsze dni.