Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Beyonce i Balmain łączą siły w słusznej sprawie!

Beyonce i Balmain łączą siły w słusznej sprawie!
Beyonce rozpoczęła współpracę z marką Balmain. (Fot. Getty Images)
Oto najgorętszy modowo-muzyczny duet sezonu: Beyonce i Balmain. W wyniku współpracy artystki i francuskiej marki powstała kapsułowa kolekcja ubrań. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane jednej z organizacji charytatywnych.

Światowej sławy piosenkarka wraz z uznanym domem mody podjęli wyjątkową współpracę, w ramach której powstała limitowana kolekcja ubrań inspirowanych ikonicznym występem artystki na festiwalu Coachella. Doskonałe show, którym Beyonce podbiła serca fanów zostało zapamiętane nie tylko z uwagi na muzykę i choreografię, ale i charakterystyczne kostiumy wokalistki i towarzyszących jej na scenie tancerek.

Miały one na sobie, bowiem stroje inspirowane historycznymi uniformami noszonymi niegdyś przez czarnoskórych uczniów amerykańskich college’ów i uniwersytetów. Oldschoolowe, kolorowe bluzy, w których Beyonce wraz ze swoim żeńskim teamem wystąpiła na Coachelli, są już do kupienia na stronie domu mody Balmain - światło dzienne ujrzała właśnie wyjątkowa, trzyczęściowa kolekcja ubrań wzorowana na stylizacjach wokalistki z festiwalu. Przychody z ich sprzedaży zasilą konto organizacji UNCF, która zajmuje się finansowaniem stypendiów dla czarnoskórych uczniów.

Jak podkreśla dyrektor kreatywny francuskiej marki Olivier Rousteing, współpraca jest wynikiem podobnego spojrzenia na świat oraz dzielenia wspólnych wartości. “Beyonce jest perfekcjonistką; jest kimś, kto ma w sobie siłę oraz wspaniały punkt widzenia. Często opowiada o feminizmie, idei współpracy, potrzebie dodawania kobietom pewności siebie. Czuję, że mamy tę samą wizję muzyki, tę samą wizję mody, nawet tę samą wizję tego, co dzieje się obecnie na świecie. Jest to, zatem coś więcej niż tylko ubranie. To silna i ważna wiadomość i jestem bardzo dumny z tego, że jestem jej częścią” - wyznał projektant.

Ceny ubrań zaczynają się od 290 dolarów za T-shirt, kończą zaś na kwocie 1790 dolarów - tyle zapłacimy za bluzę. Wpływy z kolaboracji Beyonce i Balmain zasilą konto organizacji United Negro College Fund, która zajmuje się finansowaniem stypendiów dla czarnoskórych uczniów. “Darowizna od początku była najważniejszym celem tej współpracy. Nie zapominamy o tym, skąd pochodzimy. Myślę, że to naprawdę, naprawdę ważne” – dodał Rousteing.