Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Basen w Rzeszowie zmieni się nie do poznania za 25 mln zł

Basen w Rzeszowie zmieni się nie do poznania za 25 mln zł
Inwestycja ma być gotowa w grudniu 2019 r. (Fot. Thinkstock)
Prawie 25 mln zł kosztować będzie przebudowa basenu przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie. Na bazie basenu w stolicy Podkarpacia powstać ma ośrodek przygotowań olimpijskich dla seniorów i juniorów w skokach do wody.

Dzisiaj w Rzeszowie podpisana została umowa z wykonawcą remontu basenu, firmą Karpa-Bud.

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc zaznaczył, że basen zostanie wybudowany praktycznie od nowa. Dodał, że to już kolejna inwestycja o charakterze sportowo-rekreacyjnym, którą realizuje samorząd. Ferenc przypomniał, że niedawno oddane zostały po przebudowie baseny Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

„Polityka miasta jest taka, że najpierw realizowaliśmy zadania, dzięki którym miasto ma dodatkowe pieniądze, wpływy do budżetu z podatków. Myślę tu o inwestycjach w infrastrukturę czy przygotowanie terenów pod inwestycje. Teraz przyszedł czas na zadania o charakterze rekreacyjnym, choć nie zapominamy o inwestycjach, które tworzą miejsca pracy” – podkreślił.

Wiceprezydent miasta Marek Ustrobiński zaznaczył, że funkcjonalność obiektu po remoncie była uzgadniania wspólnie ze sportowcami. „Obiekt spełniał będzie wymogi światowej federacji pływackiej FINA. Basen będzie miał wymiary 25 m na 29 m, będzie też pięć wież o różnej wysokości do skoków do wody oraz dwie trampoliny” – dodał.

Obok basenu będzie też sala gimnastyczna, w której, jak powiedział wiceprezydent, zawodnicy będą mogli ćwiczyć skoki do wody „na sucho”. „Basen będzie wyposażony też w odpowiedni system kamer, które filmować będą ewolucje wykonywane przez zawodników. Nagrania służyć będą trenerom do analizy” – powiedział Ustrobiński.

Dodatkowo na basenie będą jeszcze cztery tory do nauki pływania.

Zdaniem wiceprezydenta obiekt, który powstanie, będzie najnowocześniejszy w kraju. „Chcemy, aby obiekt był wykorzystywany do przygotowań olimpijskich dla seniorów i juniorów w skokach do wody oraz w skokach synchronicznych. Dlatego inwestycja została dofinansowana z budżetu resortu sportu” – powiedział Ustrobiński.

Inwestycja ma być gotowa w grudniu 2019 r. Całkowity jej koszt to ponad 24,6 mln zł.