Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Bartek Jędrzejak to pan nie tylko od pogody

Bartek Jędrzejak to pan nie tylko od pogody
Jędrzejak od ponad trzech lat jest ambasadorem Fundacji Anny Wierskiej "Dar Szpiku". (Fot. PAP Life)
Pogodynek "Dzień Dobry TVN", Bartek Jędrzejak, jest jednym z laureatów IX Plebiscytu "Gwiazdy Dobroczynności" - zwyciężył w kategorii Zdrowie. Doceniono m.in. jego prace na rzecz Fundacji "Dar Szpiku". "Nie robię tego dla nagród i poklasku" - mówi o swojej działalności.

Jędrzejak od ponad trzech lat jest ambasadorem Fundacji Anny Wierskiej "Dar Szpiku". Prezenter promuje ideę oddawania krwi i zapisywania się do bazy potencjalnych dawców szpiku, a także wspólnie z Fundacją organizuje spotkania z chorymi dziećmi na oddziałach szpitalnych.

Utrzymuje prywatny kontakt z podopiecznymi Fundacji, wspiera ich w ważnych momentach choroby, przesyła wiadomości, prywatne filmiki i pozdrawia na antenie "Dzień Dobry TVN". Współpracuje również aktywnie ze Stowarzyszeniem "Warto jest pomagać" wspierającym chore i niepełnosprawne dzieci w rehabilitacji oraz powrocie do zdrowia.

"Moja pierwsza wizyta na oddziale onkologii w Poznaniu trwała trzy godziny. Była radość, ale były też i łzy - tylko dzięki wsparciu wolontariuszy Drużyny Szpiku+dałem radę. I to też powiem jako mężczyzna. Po wyjściu ze szpitala rozpłakałem się. Z jednej strony ze względu na niesprawiedliwość życia. Z drugiej strony, tak sobie pomyślałem: kurczę, moje problemy to żadne problemy" - wspomina Jędrzejak.

W niedzielę, już po Balu Charytatywnym "Gwiazdy Dobroczynności", dziennikarz umieścił wpis na Facebooku, w którym przedstawił swoją filozofię pomagania: "Ktoś mi kiedyś powiedział, że pomaganie to nie jest historia na ścianki, flesze, czerwone dywany, bale i nagrody. Pomaga się po cichu i bez fajerwerków. Ale jeśli ktokolwiek kiedykolwiek powie: On pomaga, to właściwie jak też mogę. To warto mówić o tym tak głośno jak się da. Przemierzać kilometry czerwonych dywanów, zaliczać ścianki i stawać przed obiektywami aparatów. Nie robię tego dla nagród i poklasku. Po prostu dlatego, że rano staję przed lustrem, uśmiecham się i mówię do siebie: fajny z Ciebie gość"

Jako laureat Plebiscytu "Gwiazdy Dobroczynności" Jędrzejak otrzymał czek na 5 tys. złotych, ufundowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, dla wybranej przez siebie organizacji pozarządowej. Tę kwotę prezenter pogody przekazał Fundacji "Dar Szpiku".