Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Autostrada A4 po lądowaniu awionetki już przejezdna

Autostrada A4 po lądowaniu awionetki już przejezdna
Fot. straz.gov.pl
Po awaryjnym lądowaniu awionetki na autostradzie A4 w pobliżu Rzeszowa nie ma już utrudnień dla kierowców. Prawdopodobną przyczyną lądowania była awaria silnika.

Jak poinformowała podkarpacka policja ruch na autostradzie między węzłami Rzeszów Północ i Rzeszów Wschód odbywa się już bez utrudnień.

Awionetka awaryjnie wylądowała w czwartek po godz. 7:00. Samolotem podróżowały dwie osoby, nic się im nie stało. Po wylądowaniu maszyna nie miała kontaktu z żadnym pojazdem. Prawy pas jezdni w kierunku Korczowej przez kilka godzin był zablokowany.

Jak powiedział rzecznik prasowy podkarpackich strażaków Marcin Betleja, na miejscu pracowały trzy zastępy PSP i trzy zastępy lotniskowej służby ratowniczej z pobliskiego lotniska w Jasionce.

O zdarzeniu powiadomiono Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych, która wyjaśni przyczyny awaryjnego lądowania awionetki.