Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Autobusy "dla pijących" od czerwca wyruszają w trasę po Irlandii

Autobusy
Autobusy "drink-link" będą zawozić Irlandczyków do pubów i z powrotem już od czerwca. (Fot. www.locallinkcork.ie)
"Drink-link" będzie kursował w weekendy i ma za zadanie zabrać osoby pijące w pubach, aby nie wsiadały po alkoholu za kółko. Niecodzienny program pilotażowy zapobiegania wypadkom na drogach spowodowanych spożywaniem alkoholu na terenach wiejskich rusza już w czerwca, a jego podsumowanie zaplanowano na koniec tego roku.


Niecodzienny pomysł mający na celu walkę z prowadzeniem pojazdów po spożyciu alkoholu zapowiedział irlandzki minister transportu Shane Ross. Operacja będzie kosztować kasę państwa 450 tysięcy euro. Koszt wycieczki autobusem "drink-link” do pubu i z powrotem będzie wynosił tyle samo co jednorazowy przejazd autobusem miejskim. Emeryci będą podróżować za darmo.

Uruchomienie połączeń "drink-link” ma na celu także integracje społeczności mieszkających poza miastem.

"Każdy, kto będzie chciał pójść do pubu i porozmawiać ze znajomymi, wypić piwo i miło spędzić czas – nie będzie musiał się martwić o transport. To nie tylko dla pijących, ale też dla tych, którzy chcą zagrać w bingo czy inną grę” - przekonuje minister Ross.

Autobusy zabierające na pokład pijących w pubach będą kursować od godziny 18:00 w piątek do 23:00 w sobotę na wybranych trasach w hrabstwach Kerry, Cork, Donegal, Kildare, Waterford, Wexford, Cavan, Monaghan, Offaly i Laois.

Oficjalne statystyki rządu irlandzkiego pokazują stały wzrost liczby wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców na obszarach wiejskich.

Nowe połączenia autobusowe mają też sprzyjać integracji społeczności mieszkających poza dużymi aglomeracjami miejskimi w Irlandii. (Fot. Facebook/Local Link Cork)