Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Asseco Resovia Rzeszów zwalnia trenera

Asseco Resovia Rzeszów zwalnia trenera
W 12. kolejce PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów przegrała z ONICO Warszawa 0:3. (Fot. assecoresovia.pl)
Klub ekstraklasy siatkarzy Asseco Resovia Rzeszów zwolnił włoskiego trenera Roberto Serniottiego. Jego obowiązki przejął wieloletni szkoleniowiec drużyny Andrzej Kowal - poinformowano wczoraj na stronie internetowej zespołu.

Serniotti trenerem Resovii został w maju tego roku. Zastąpił wtedy Kowala.

"Klub, sympatycy i sponsorzy byli niezadowoleni z ostatnich wyników naszego zespołu i gry, jaką drużyna reprezentowała. W związku z tym zdecydowaliśmy się na zmianę trenera. Wierzymy, że pod wodzą Kowala drużyna zyska pozytywny impuls i zagra zgodnie z oczekiwaniami wszystkich sympatyków" – powiedział prezes Asseco Resovii Bartosz Górski.

Dodał, że decyzja o zmianie szkoleniowca "nie była łatwa" i nie podjęto jej z "dnia na dzień". "Ona była dość dobrze przemyślana" – zauważył.

W tym sezonie Asseco Resovia na 12 spotkań przegrała pięć. Aktualnie zajmuje siódme miejsce w tabeli.

55-letni Serniotti szkoleniowcem Resovii został w maju tego roku. W Rzeszowie miał spędzić dwa sezony. Wcześniej przez dwa lata pracował w Berlin Recycling Volley i dwukrotnie zdobył z nim mistrzostwo Niemiec. Włoch był także trenerem Piemonte Volley, Romy Volley, rosyjskiego Jarosławicza Jarosław, francuskiego Tours VB, greckiego Panathinaikosu Ateny, Trentino Volley. Prowadzone przez niego drużyny zdobywały m.in. mistrzostwo Włoch i Francji. W 2005 r. z zespołem Tours VB wygrał Ligę Mistrzów siatkarzy.

46-letni Kowal zespołem Resovii kierował przez sześć lat. W tym czasie jego podopieczni trzykrotnie zdobyli tytuł mistrza Polski (2012, 2013, 2015), a dwa razy byli drugą drużyną w kraju (2014 i 2016). W 2015 r. rzeszowianie wywalczyli też drugie miejsce w LM. Poprzedni sezon zakończyli na czwartym miejscu.