Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Aresztowano porywaczy 16-latki

Aresztowano porywaczy 16-latki
Sąd Rejonowy w Chełmnie (woj. kujawsko-pomorskie) osadził dziś w areszcie na trzy miesiące dwóch mężczyzn, którzy uprowadzili 16-latkę, a następnie przewozili skutą kajdankami w bagażniku samochodu.
Dziewczyna została uprowadzona na terenie powiatu chełmińskiego. Nissan primera, którym była przewożona przedwczoraj rano, zjechał na pobocze obwodnicy Bydgoszczy i dachował. Kierujący autem 26-letni mieszkaniec Chełmży (Kujawsko-Pomorskie) oraz pasażer 21-letni torunianin uciekli z miejsca wypadku, pozostawiając dziewczynę uwiezioną w bagażniku.

16-latka została przewieziona do szpitala. Sprawcy uprowadzenia zostali zatrzymani przez policjantów po przeszukaniu pobliskiego terenu. Obaj byli pijani jeden miał 1,5 promila, a drugi promil alkoholu we krwi. Zarówno dziewczyna, jak i porywacze nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Obu mężczyznom przedstawiono dziś zarzuty pozbawienia wolności i sprowadzenia zagrożenia dla życia, a 26-latkowi dodatkowo zarzucono spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.