Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Anglik poleciał do Polski. Na lotnisku pokazał paszport 4-latka

Anglik poleciał do Polski. Na lotnisku pokazał paszport 4-latka
Matthew Sutton wyleciał z UK pokazując paszport czteroletniego syna. (Fot. www.dailystar.co.uk/screenshot)
Pracownicy lotniska w Birmingham przepuścili Brytyjczyka, który leciał do Polski korzystając z paszportu czteroletniego syna. Pomyłkę pasażera zauważyli strażnicy graniczni w Polsce. Anglik jest w szoku, że mógł tak łatwo opuścić Wielką Brytanię z dokumentem, który nie należał do niego.

Matthew Sutton kupił bilet na lot liniami Wizz Air na czterodniowy pobyt w Polsce. Mężczyzna nie zauważył, że zamiast swojego dokumentu zabrał paszport swojego czteroletniego pasierba. Podróżny przeszedł przez bramki bezpieczeństwa i kontrolę paszportową na lotnisku w Birmingham.

Pomyłkę dostrzegli dopiero strażnicy graniczni w Polsce, którzy zapytali go, dlaczego pokazuje im dokument na nazwisko Mason Rutter z fotografią dziecka.

Mężczyzna skontaktował się z brytyjską ambasadą w Warszawie, gdzie poinformowano go, że nie będzie mógł wrócić do Wielkiej Brytanii bez paszportu i że musi zapłacić 150 funtów za kuriera, który dostarczy dokument.

"To była całkowicie moja wina, bo zabrałem z domu niewłaściwy paszport. To haniebne, że kontrola nie wykryła tej pomyłki i pozwoliła mi na opuszczenie kraju " – oznajmił Sutton.

"Rzecznik prasowy linii Wizz Air oświadczył, że obsługa naziemna była odpowiedzialna za sprawdzenie dokumentów pasażerów, a linie lotnicze prowadzą teraz dochodzenie w tej sprawie" - informuje serwis www.dailystar.co.uk.