Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Anglia zaczyna dzisiaj mundial. Wyspiarze zagrają z Tunezją

Anglia zaczyna dzisiaj mundial. Wyspiarze zagrają z Tunezją
Piłkarze reprezentacji Anglii: Fabian Delph, Danny Rose, Kyle Walker, Harry Kane i Danny Welbeck podczas treningu. (Fot. Getty Images)
Grupa G piłkarskich mistrzostw świata w Rosji ma dwóch wyraźnych faworytów - Belgię oraz Anglię. Dzisiaj drużyny te zmierzą się z teoretycznie słabszymi rywalami. "Czerwone Diabły" zagrają z Panamą, a "Wyspiarze" z Tunezją.

Inne rezultaty niż zwycięstwa europejskich drużyn będą postrzegane jako niespodzianki.

Ostatnim znaczącym sukcesem Belgów było czwarte miejsce w MŚ 1986. Trener Roberto Martinez ma sprawić, że niezwykle uzdolniona generacja piłkarzy wreszcie osiągnie coś wielkiego. Pod wodzą Marca Wilmotsa Belgowie odpadli w ćwierćfinale poprzedniego mundialu w Brazylii, wyeliminowani przez Argentynę, oraz na tym samym etapie mistrzostw Europy we Francji, po porażce z niżej notowaną Walią, co uznano wówczas za sensację.

Anglia natomiast czwarte miejsce zajęła w MŚ 1990. Później mający zawsze duże mniemanie o sobie zespół "Trzech Lwów" raczej zawodził. Cztery lata temu nie wyszedł nawet z grupy. Oczekiwania kibiców są teraz bardzo stonowane, ale jednocześnie jest w nich trochę nadziei. W mundialu zadebiutuje bowiem jeden z najlepszych na świecie napastników - Harry Kane.

Dzisiaj zostanie również dokończona rywalizacja w pierwszej kolejce grupy F. W Niżnym Nowogrodzie Szwecja zmierzy się z Koreą Południową. Dzień wcześniej Meksyk niespodziewanie pokonał broniące tytułu Niemcy 1:0.

Mecz Tunezja vs Anglia (Grupa G)  odbędzie się w Wołgogradzie o godzinie 20:00.