Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Aldi i Lidl zamkną sklepy w Anglii, żeby pracownicy mogli obejrzeć mecz

Aldi i Lidl zamkną sklepy w Anglii, żeby pracownicy mogli obejrzeć mecz
Pierwszy o swojej decyzji poinformował Aldi. (Fot. Getty Images)
Sieci Aldi oraz Lidl ogłosiły, że w najbliższą niedzielę zamkną wszystkie sklepy w Anglii wcześniej, jeśli drużyna "Trzech Lwów" dostanie się do finału mistrzostw świata w Rosji.

Finał mundialu rozpocznie się o godz. 16:00 czasu lokalnego, a oba brytyjskie oddziały supermarketów ogłosiły w mediach społecznościowych, że zakupy będzie można robić tego dnia tylko do godz. 15:00 - wszystko po to, aby pracownicy sieci mogli wygodnie zasiąść przed telewizorami i kibicować "Trzem Lwom".

Pierwszy o swojej decyzji poinformował Aldi. "Jeśli Anglia dojdzie do finału, to w niedzielę, 15 lipca, zamkniemy sklepy o 15:00. Chcemy, aby nasi koledzy byli dwunastym zawodnikiem, który będzie dopingował chłopaków. #BringItHome" - napisali na Twitterze przedstawiciele detalisty.

Kilka godzin później taką samą decyzję podjął Lidl, który jest oficjalnym sponsorem reprezentacji Anglii.

Ze względu na obowiązujące na Wyspach przepisy ograniczające handel w niedziele, wszystkie sklepy i tak muszą zakończyć pracę o 16:00. Tym razem jednak ta jedna godzina robi różnicę dla pracowników sklepów.

Tysiące kibiców polubiło i udostępniło na Twitterze zarówno post Lidla, jak i sieci Aldi, dziękując niemieckim firmom za wspieranie drużyny Garetha Southgate'a i gratulując im sportowego ducha.

Dzisiaj Trzem Lwom na drodze do finału staną rewelacyjni Chorwaci. Półfinałowy mecz rozpocznie się o godz. 20:00.

Lidl jest sponsorem reprezentacji Anglii. (Fot. Getty Images)