Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

5 milionów pasażerów w Kraków Airport

5 milionów pasażerów w Kraków Airport
Rekordowa liczba obsłużonych pasażerów na lotnisku w Krakowie. (Fot. Twitter/@KrakowAirport)
Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice odprawił w minionym tygodniu 5-milionowego pasażera w tym roku. Tym samym krakowskie lotnisko, jako pierwszy polski port regionalny, dołączyło do grona średniej wielkości lotnisk europejskich.

Jak ocenił prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, do tak znacznego wyniku przyczynił się turystyczny i gospodarczy potencjał Krakowa i całej Małopolski, a przede wszystkim oferta kilkunastu przewoźników, dzięki której pasażerowie mieli do wyboru w ciągu całego roku 100 bezpośrednich połączeń z Krakowa.

5-milionowym pasażerem okazała się pani Joanna, która podróżowała linią lotniczą EasyJet do Wenecji.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko obsłużyło blisko 5 mln pasażerów, a prognoza na ten rok zakłada odprawienie około 5,2 miliona osób.

W zimowym rozkładzie lotów, który obowiązuje od 30 października znalazło się 88 połączeń oferowanych przez 15 przewoźników operujących z krakowskiego lotniska, z czego 16 to nowe kierunki. Najwięcej nowości – 15 - wprowadził bazowy przewoźnik, irlandzki Ryanair.