Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

40 mln zł dla szpitali w Dębicy i Sanoku

40 mln zł dla szpitali w Dębicy i Sanoku
"To jest wymóg nowoczesności, ale też normalności". (Fot. podkarpackie.pl)
Niemal czterdzieści milionów złotych - taka kwota trafi do obydwu ośrodków zdrowia na przebudowę bloków operacyjnych i centralnych sterylizatorni.

Marszałek Władysław Ortyl i wicemarszałek Maria Kurowska podpisali umowy na realizację tych unijnych projektów.

Dyrektor dębickiego szpitala Przemysław Wojtys mówił, że dla szpitala to szczególne wydarzenie. "To jest wymóg nowoczesności, ale też normalności. Wszyscy chcemy być obsługiwani w dobrych warunkach, przychodzi taki czas, że pewne sprzęty są wycofywane z użytku, że nie można na nich pracować, a budynki nie spełniają normy. My też chcemy być z przodu i chcemy być dla naszych mieszkańców" – powiedział.

Szpital w Dębicy rozbuduje i przebuduje istniejący budynek dla potrzeb centralnej sterylizacji, stacji dezynfekcji łóżek i bloku operacyjnego, wprowadzi też ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. Projekt zakłada prace budowlane, którymi objęte zostaną: oddział chirurgii ogólnej z pododdziałem gastroenterologii, oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej, oddział ginekologiczno-położniczy z pododdziałem ginekologii onkologicznej i oddział okulistyczny.

Inwestycja w sanockim szpitalu dotyczy z kolei przebudowy i rozbudowy istniejącego budynku szpitala o pawilon diagnostyczno-zabiegowy. Będzie też obejmować swoim zakresem zakup wyposażenia i sprzętu, narzędzi, przyrządów oraz urządzeń z oprogramowaniem.

Inwestycja została podzielona na trzy etapy realizacyjne. W pierwszym powstanie między innymi segment B (łącznik) – obiektu trzykondygnacyjnego wraz z klatką schodową oraz dźwigiem osobowym, przebudowany zostanie też segment C z przeznaczeniem na centralną sterylizację, i blok operacyjny.

Etap drugi obejmie swoim zasięgiem przebudowę fragmentu pierwszej kondygnacji – segmentu A z przeznaczeniem na OAIIT, a etap trzeci przebudowę trzeciej kondygnacji segmentu C z przeznaczeniem na laboratoria.