Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

35 wypadków w wielkanocny poniedziałek. 3 osoby zginęły

35 wypadków w wielkanocny poniedziałek. 3 osoby zginęły
Na drogach w Polsce trwa obecnie akcja "Wielkanoc". (Fot. Thinkstock)
W wielkanocny poniedziałek, do godz. 17.30, na polskich drogach doszło do 35 wypadków, w których zginęły trzy osoby, a 38 zostało rannych; 166 skontrolowanych kierowców prowadziło pod wpływem alkoholu.

Jak wcześniej poinformowała policja, od Wielkiego Piątku do niedzieli wielkanocnej doszło do 180 wypadków, w których zginęło 17 osób, a 232 zostały ranne. W tym czasie zatrzymano 651 nietrzeźwych kierowców.

W Wielki Piątek na drogach zginęły cztery osoby, a 83 zostały ranne; doszło do 73 wypadków. W Wielką Sobotę było 58 wypadków - siedem osób zginęło, a 83 zostały ranne. W niedzielę wielkanocną w 49 wypadkach zginęło sześć osób, a 66 zostało rannych.

Na polskich drogach do wtorku potrwa akcja "Wielkanoc". W ramach akcji na drogi w całym kraju wyjedzie - w zależności od dnia - od 4 do 5 tys. policjantów. Szczególna uwaga zwracana jest na przekraczanie prędkości; kontrole obejmują również stan techniczny pojazdów, przewóz pasażerów oraz trzeźwość.