Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

30 "jednorękich bandytów" w rękach policji

30
Zabezpieczone automaty do gier hazardowych. (Fot. materiały policyjne)
Łańcuccy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, zarekwirowali na terenie miasta 30 maszyn do nielegalnych gier hazardowych. Ich wartość oszacowano na 360 tys. zł.

Jak podała podkarpacka policja, podczas przeprowadzanej wspólnie z funkcjonariuszami rzeszowskiej delegatury podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w jednym z łańcuckich lokali znaleziono 3 maszyny, na których możliwe było prowadzenie gier wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.

"Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ujawnili klucze nie pasujące do żadnego z trzech ustawionych w kontrolowanym lokalu automatów. Uwagę mundurowych zwróciły magazynowane na zapleczu stojaki mające zastosowanie w salonach gier" – poinformowała policja.

Okazało się, że klucze służą do otwarcia pomieszczenia gospodarczego przylegającego do lokalu. Po jego otwarciu funkcjonariusze ujawnili kolejnych 27 automatów do gier.

Automaty do organizowania nielegalnych gier hazardowych zostały zabezpieczone. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Krajowa Administracja Skarbowa z Rzeszowa.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Natomiast za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu.