Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

18 zarzutów dla nożownika ze Stalowej Woli

18 zarzutów dla nożownika ze Stalowej Woli
Prokurator zdecydował o rozszerzeniu zarzutów 27-letniemu mężczyźnie. (Fot. Thinkstock)
Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu rozszerzyła zarzuty dla nożownika ze Stalowej Woli. Konrad K., który w październiku ub. roku w galerii handlowej ranił nożami dziewięć osób, z których jedna zmarła, usłyszał 18 zarzutów, w tym jeden zabójstwa i dziewięć usiłowania zabójstwa.

Pierwotnie mężczyźnie postawiono zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób poprzez atakowanie dwoma nożami i zadawanie im ran w klatkę piersiową, jamę brzuszną i plecy, w wyniku czego jedna osoba zmarła, a osiem innych zostało rannych.

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu Andrzej Dubiel prokurator - po przeanalizowaniu wszystkich materiałów dowodowych, w tym zeznań świadków - zdecydował o rozszerzeniu zarzutów 27-letniemu mężczyźnie.

Konradowi K. prokurator postawił jeden zarzut zabójstwa Małgorzaty P., dziewięć zarzutów usiłowania zabójstwa, w tym osiem połączonych ze spowodowaniem ciężkich obrażeń ciała i narażeniem ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

Chodzi o osoby, które po ataku nożownika trafiły do szpitali; kilka z nich w stanie krytycznym walczyło o życie.

Prok. Dubiel dodał, że wśród dziewięciu zarzutów usiłowania zabójstwa jeden dotyczy osoby, której Konradowi K. nie udało się zranić; uchyliła się ona przed atakiem nożem.

Konrad K. usłyszał także zarzut usiłowania zabójstwa, połączony z rozbojem. Prok. Dubiel wyjaśnił, że chodzi o mężczyznę, którego K. ranił nożem, chcąc wyrwać mu kluczyki do samochodu, by móc nim odjechać.