Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

14 sztuk w 7 minut pochłonął mistrz Krakowa w jedzeniu pączków

14 sztuk w 7 minut pochłonął mistrz Krakowa w jedzeniu pączków
Zwycięzca otrzymał puchar ufundowany przez Krakowską Kongregację Kupiecką oraz voucher na kolację w Hawełce. (Fot. PAP Life)
Mariusz Piotrowski, 26-letni budowlaniec, został mistrzem Krakowa w jedzeniu pączków. W ciągu siedmiu minut zjadł 14 pączków. Zawody odbyły się w tłusty czwartek po raz 15., do konkurencji zorganizowanej w Pałacu Czeczotki przystąpiło 11 śmiałków.

Mistrzostwa tradycyjnie poprzedziła melodia hejnału mariackiego. Uczestnicy w ciągu pięciu minut mieli zjeść jak najwięcej pączków z patery, na której było 15 sztuk. Mariusz Piotrowski i Michał Turowski zjedli w tym czasie ex aequo po 10 pączków.

W dogrywce, trwającej dwie minuty, zwyciężył Piotrowski, który zjadł cztery pączki. Dla laureata bard Aleksander Kobyliński (pseud. Makino) odegrał na gitarze melodię przypominającą bicie dzwonu Zygmunta.

Zwycięzca otrzymał puchar ufundowany przez Krakowską Kongregację Kupiecką oraz voucher na kolację w Hawełce.

"Nie przygotowywałem się specjalnie na te zawody. Czuję, że byłby w stanie jeszcze zjeść pączki" - powiedział dziennikarzom Piotrowski.

Pierwsze Mistrzostwa Krakowa w jedzeniu pączków odbyły się w 2004 r. Wówczas zwycięzcą został Sebastian Bzyl. Czterokrotnie tytuł mistrza zdobywał Jerzy Zalewski.