Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

100-letnia Polka zmarła po napadzie rabunkowym

100-letnia Polka zmarła po napadzie rabunkowym
Polka w kwietniu obchodziła swoje setne urodziny. (Fot. Zdjęcie rodzinne)
Policja z Derbyshire aresztowała podejrzanego o zabójstwo 100-letniej Polki. Zofija Kaczan zmarła po tym, jak została zaatakowana na ulicy, na tle rabunkowym.

Jak przekazała Derbyshire Police, 39-latek został najpierw aresztowany za kradzież torebki należącej do staruszki. 28 maja, o godz. 8:45, mężczyzna przewrócił ofiarę na ziemię i wyszarpał z rąk torbę. Zostawił ją zakrwawioną, ze złamaną kością policzkową.

"Pierwotnie policja stwierdziła, że obrażenia nie zagrażają jej życiu. Pomimo ran kobieta zdołała dotrzeć w okolice polskiego kościoła św. Maksymiliana Kolbego w Normanton. W ręku nadal trzymała jeden z pasków torebki. Ofiara miała przy sobie rachunek na £1 tys., co rodziło podejrzenia, że w torebce była gotówka na zapłatę” - relacjonuje "Metro".

Staruszkę, dawną pracownicę fabryki, znalazła znajoma. Pani Kaczan nie była w stanie opisać napastnika. Policjanci opisali rozbój jako "szczególnie odrażający incydent, którego ofiarą padła bezbronna kobieta”. Tydzień po incydencie kobieta zmarła.

Polka świętowała w kwietniu swoje setne urodziny uroczystym przyjęciem w domu.

"Jej mąż, były pracownik Rolls Royce’a w Derby, zmarł około 10 lat temu. Para nie miała dzieci” - przekazał serwis.