Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Podkarpackie: 25 tys. odbiorców bez prądu; 320 interwencji straży

Podkarpackie: 25 tys. odbiorców bez prądu; 320 interwencji straży
W piątek rano na Podkarpaciu energii elektrycznej pozbawionych było 25 tys. odbiorców. W ciągu ostatniej nocy strażacy 320 razy interweniowali w związku z usuwaniem skutków wichury.

"W wyniku silnych wiatrów w regionie uszkodzonych zostało 60 linii średniego napięcia oraz 700 transformatorów. Prądu pozbawionych jest 25 tys. odbiorców. Od kilku godzin trwa usuwanie skutków wichury" – powiedział  Łukasz Boczar z rzeszowskiej PGE Dystrybucja.

Najwięcej awarii na liniach energetycznych zanotowano m.in. w okolicach Stalowej Woli, Mielca i Leżajska.

Z kolei podkarpaccy strażacy w ciągu ostatnich kilkunastu godzin interweniowali 320 razy; m.in. w powiatach: mieleckim, tarnobrzeskim, dębickim, rzeszowskim, ropczyckim oraz niżańskim. W dalszym ciągu napływają zgłoszenia.

"Zdecydowana większość wyjazdów dotyczyła usuwania konarów i gałęzi drzew połamanych przez wiatr. W woj. podkarpackim uszkodzonych jest także 12 dachów na budynkach gospodarczych i mieszkalnych" – mówił rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie Marcin Betleja.

Jego zdaniem usuwanie skutków silnych wiatrów potrwa cały dzień.