Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy 'Bystre'

Pogoda

Lokalizacja

Współrzędne dla GPS:
49° 18' 21.57''
22° 16' 48.59''
Współrzędne dla GPSPowiększ
kod QR
Adres:
Bystre k. Baligrodu
38-606 Bystre
Telefon:
48 134684033,
48 134684345
E-mail:
orwbystre@orwbystre.com
Strona WWW:
http://orwbystre.com/

Informacje o trasach narciarskich

Długość wyciagu:
920m; 420m
Różnica wzniesień:
200m
Rodzaj wyciagu:
orczykowy
Ceny:
Dla gości Ośrodka – 2,50 zł/wjazd Dla gości z poza Ośrodka – 3,80 zł/wjazd

Opis


Stok znajduje się na terenie ośrodka narciarskiego ORW BYSTRE położonego w miejscowości Bystre niedaleko Baligrodu. To tu funkcjonuje jedyna w Bieszczadach trasa posiadająca homologację FIS, czyli prawo do organizowania zawodów narciarskich.

Jej długość wynosi 800 metrów, a różnica wzniesień sięga 130 metrów. Następnie trasa przechodzi w łagodniejszą o także o długości 500 metrów.

Stok ten to doskonałe miejsce dla doświadczonych narciarzy spragnionych zimowych wrażeń. Jednak początkujący znajdą dla siebie idealne miejsce na prowadzonym równolegle do trasy wyczynowej stoku zjazdowym dla mniej zaawansowanych narciarzy.

Wyciąg jest oświetlany co umożliwia zimowe szaleństwa w późnych godzinach wieczornych.

Na zmęczonych i przemarzniętych narciarzy czeka restauracja u podnóża stoku, gdzie mogą oni spędzić kilka chwil rozgrzewając się przy kominku lub popijając ciepłe napoje.

Przy wyciągu znajduje się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz snowboardowego wraz serwisem i szkółką narciarską, tak by zapewnić profesjonalne szkolenie zarówno dla zaczynających przygodę z jedną deską jak również dla osób poszukujących nowych wrażeń, instruktarze freestyle i alpine.

Do wyciągu możemy dotrzeć od strony Cisnej lub Leska, w Bystrej kierując się na Rabę, a następnie mijając potok Hoczewka docieramy do stoku. W pobliżu wyciągu znajduje się przystanek autobusowy PKS oraz schronisko Kropwine.

Zdjęcia

Nikt jeszcze nie skomentował tego miejsca.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią.

Dodaj komentarz


Aktualnie na stoku