Menu

Wystawa rysunku Stanisława Góreckiego

Wystawy
Wystawa rysunku Stanisława Góreckiego
Zapraszamy na wystawę laureata licznych nagród, m.in. przyznanej w 2003 r. Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Stanisław Górecki urodził się w 1948 r. w Wałbrzychu. Studiował na Wydziale Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowniach prof. Włodzimierza Kunza, prof. Mieczysława Wejmana i prof. Witolda Chomicza. Dyplom otrzymał w 1974 r.

Po ukończeniu studiów do 1997 r. pracował w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W latach 1992-1993 prowadził zajęcia w Europejskiej Akademii Sztuki w Warszawie. W roku 2002 został zatrudniony w Instytucie Edukacji Artystycznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. J. Grodka w Sanoku.

Obecnie jest profesorem zwyczajnym na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego i kieruje Zakładem Rysunku. W dorobku posiada ponad sto ekspozycji indywidualnych. Brał udział w ponad stu wystawach zbiorowych, środowiskowych, ogólnopolskich i międzynarodowych w kraju i za granicą. Jest laureatem licznych nagród, m.in. przyznanej w 2003 r. Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Adres:

Krośnieńska Biblioteka Publiczna
Krosno
38-400

Data i czas:

Cena:

wstęp wolny
Otwórz w Google Maps

Ostatnio dodane