Menu

Protest na drodze krajowej nr 4 w Łańcucie

Protest na drodze krajowej nr 4 w Łańcucie
Dzisiaj w godzinach 15:30 - 16:00 planowany jest protest na skrzyżowaniu drogi E4 i drogi wojewódzkiej 881. Protestujący będą maszerować po przejściu dla pieszych.
Blokada skrzyżowania "czwórki" z drogą wojewódzką nr 881 (prowadzącą w kierunku Kańczugi) zacznie się o godz. 15:30. Organizatorzy liczą, że przyjdzie 200 osób.

"Rozwiesiliśmy już plakaty informujące o naszej akcji. Liczymy, że wezmą w nim udział wszyscy, którzy korzystają z tego odcinka drogi" - wyjaśnia Roman Skomra ze Stowarzyszenia 'Bezpieczny Przejazd', organizator blokady.

Będzie to już trzecia blokada 'krzyżowania śmierci' w Łańcucie w tym roku. Druga odbyła się na początku kwietnia, pierwsza na początku lutego.

"Zamontowanie świateł nie satysfakcjonuje nas, ponieważ my protestujemy przeciw niezrealizowanej przebudowie obwodnicy. Wzięło się to stąd, że przedstawiciele władz państwowych obiecali nam przebudowę w 2012 roku. Jak wiemy nic z tego nie będzie. Dzisiejsza blokada będzie trwała 30 minut. W tym roku planujemy jeszcze dwie blokady, które będą już trwały po 45 minut." - poinformował Roman Skomra - przedstawiciel stowarzyszenia 'Bezpieczny Przejazd'.

Jeśli dojdzie do blokady, samochody osobowe będą kierowane na objazd przez centrum Łańcuta. Kierowcy samochodów ciężarowych będą musieli czekać.