Menu

Zaczynamy nowy sezon! Dziś kwalifikacje w Wiśle

Zaczynamy nowy sezon! Dziś kwalifikacje w Wiśle
Kwalifikacje rozpoczną się o godz. 18:00. (Fot. Getty Images)
Dzisiejsze kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle, w których weźmie udział dwunastu Polaków, rozpoczną sezon 2017/18. Jutro natomiast odbędzie się rywalizacja drużynowa.

Trener Stefan Horngacher zdecydował, że w zawodach na skoczni imienia Adama Małysza w polskiej ekipie wystąpią: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Jan Ziobro, Przemysław Kantyka, Paweł Wąsek i Bartosz Czyż.

Od tego cyklu w kwalifikacjach muszą brać udział wszyscy zawodnicy. Międzynarodowa Federacja Narciarska zdecydowała, że zwolnienie z nich nie będzie już przysługiwało dziesięciu najlepszym skoczkom klasyfikacji generalnej.

W poprzednim sezonie triumfował Austriak Stefan Kraft, który niemal do samego końca o Kryształową Kulę walczył ze Stochem. W Pucharze Narodów najlepsza była Polska. Biało-czerwoni drużynowo zdobyli także w Lahti złoty medal mistrzostw świata, co jutro czyni ich faworytami. Starają się jednak tonować nastroje.

"Pierwsze konkursy zawsze są trudne, gdyż towarzyszy im dużo emocji, niepewności, jak zaprezentują się rywale" - uważa Stoch.

Kwalifikacje rozpoczną się o godz. 18:00. Jutrzejszy konkurs drużynowy zaplanowano na 16:00, a niedzielny indywidualny na 15:00. Polska po raz pierwszy w historii jest gospodarzem inauguracyjnych zawodów.