Wypadek na Times Square: Sprawca mógł być pod wpływem narkotyków
19 maja 2017, 09:45   Brak komentarzy    
Wypadek na Times Square: Sprawca mógł być pod wpływem narkotyków
W wypadku zginęła jedna osoba, a wiele zostało rannych. Sprawca nie krył swoich intencji. (Fot. Getty Images)
Kierowca samochodu, który wczoraj wjechał w grupę ludzi na Times Square w Nowym Jorku, w momencie wypadku mógł być pod wpływem narkotyków - przekazała telewizja CBS, powołując się na informacje uzyskane od prokuratury.

Według stacji, sprawca wypadku - 26-letni były wojskowy Richard Rojas - mógł zażyć substancję o nazwie "K2" lub "Spice", czyli tzw. syntetyczną marihuanę.

Z kolei BBC podaje, że mężczyzna twierdzi, iż "słyszał głosy". Dodał także, że spodziewał się śmierci. "Chciałem ich zabić! Powinniście mnie zastrzelić" - cytuje Rojasa agencja Reuters.

Wcześniej policja poinformowała, że Rojasa poddano badaniom na obecność alkoholu we krwi; według wstępnych ustaleń śledczych mężczyzna nie miał związków z terrorystami.

Jak zapewnił burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio, póki co nic nie wskazuje na to, aby mogło chodzić o akt terroru.

Samochód kierowany przez 26-latka wczoraj około południa czasu lokalnego wtargnął na chodnik i według relacji świadków zatrzymał się dopiero, gdy uderzył w latarnię i bariery blokujące dostęp do chodnika.

W wypadku zginęła 18-letnia kobieta, a rany odniosły 22 osoby. Stan czterech z nich lekarze wciąż określają jako zagrażający życiu.

Times Square jest nowojorską atrakcją turystyczną; codziennie przechodzą tamtędy setki tysięcy ludzi. Specjalne bariery mają chronić pieszych, ale nie są one jeszcze szczelne i w wielu miejscach samochody mogą nadal wjechać na chodniki lub skwery. 


PAP / ldn / A.C.
Dodaj wiadomość do:   Śledź informacje na nasza-klasa.pl Dodaj informacje na facebook.com Ustaw status GG Dodaj informacje na wykop.pl
Reklama
Jeżeli masz ciekawego news'a -
i chcesz się nim podzielić
Napisz do nas!

Waluty więcej walut »

Kurs NBP z dnia: 2017-07-24
Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.7421 zł +0.02 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.2413 zł +0.01 zł
Hrywna (Ukraina) 1 UAH (?) = 0.1410 zł +0.00 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.6395 zł +0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.8489 zł +0.03 zł
Przelicznik walut
na
Reklama