Menu

Włochy: Dwóch Polaków w areszcie pod zarzutem zabójstwa rodaka

Włochy: Dwóch Polaków w areszcie pod zarzutem zabójstwa rodaka
Polaków zatrzymano pod zarzutem morderstwa. (Fot. Thinkstock)
Dwóch Polaków zatrzymano w Apulii na południu Włoch pod zarzutem zabójstwa 34-letniego polskiego robotnika rolnego na terenie jednego z gospodarstw - podały dzi¶ włoskie media. Do zbrodni doszło w rejonie, gdzie przed laty Polacy zmuszani byli do pracy niewolniczej.

Lokalne media z Apulii poinformowały, że zwłoki sezonowego robotnika rolnego znaleziono w ¶rodę w baraku w gospodarstwie w San Giovanni Rotondo koło Foggii, gdzie mieszkał i pracował. Mężczyzna zmarł w niewyja¶nionych okoliczno¶ciach. Karabinierzy wszczęli ¶ledztwo, w wyniku którego wykluczono wypadek oraz zgon z przyczyn naturalnych.

Po przesłuchaniu osób pracuj±cych w gospodarstwie i znajomych ofiary pod zarzutem zabójstwa zatrzymano dwóch Polaków - poinformowała agencja Ansa. Szczegóły sprawy nie s± znane.

O tym samym rejonie w Apulii stało się gło¶no w 2006 roku, gdy włoska policja we współpracy ze stron± polsk± ujawniła proceder zmuszania przybyłych z Polski sezonowych robotników rolnych do niewolniczej pracy w tamtejszych gospodarstwach rolnych. Koczowali oni w fatalnych warunkach, byli oszukiwani i maltretowani przez po¶redników i nadzorców, głównie Polaków. Z obozowisk na farmach uwolniono wtedy ponad 100 wykorzystywanych obywateli polskich.