Menu

Ślub roku w Wielkiej Brytanii już jutro. Pippa Middleton powie sakramentalne "tak"

Ślub roku w Wielkiej Brytanii już jutro. Pippa Middleton powie sakramentalne
Pippa Middleton ze swoim ojcem - Michaelem. (Fot. Getty Images)
Ogromne zainteresowanie mediów, luksusowe akcesoria, drogie limuzyny, szklany namiot i koszt około pół miliona funtów - ślub młodszej siostry Kate Middleton zbliża się wielkimi krokami. Pippa poślubi multimilionera Jamesa Matthewsa. W ceremonii udział wezmą członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej.

Ceremonia rozpocznie się jutro dokładnie o 11:30 czasu GMT. Zaproszono 150 osób - wyłącznie najbliższą rodzinę. Oczy całego świata skierowane będą na obecnych podczas uroczystości członków brytyjskiej rodziny królewskiej: Williama, Kate i ich dzieci. Na ślubie obecny będzie też książę Harry, który według brytyjskich mediów będzie w towarzystwie swojej dziewczyny – Meghan Markle.

Ślub odbędzie się w XII-wiecznym kościele w miejscowości Englefield, kilka kilometrów od rodzinnej posiadłości Middletonów, na terenie której zorganizowane zostanie przyjęcie weselne - podają brytyjskie media. Podczas ceremonii ważną rolę będa pełnić dzieci księżnej Kate i księcia Williama: księżniczka Charlotte będzie niosła kwiaty, a książę George poduszeczkę z obrączkami od Cartiera.

Z powodu obecności członków rodziny królewskiej oczy całego świata skierowane będą na miejscowość w hrabstwie Berkshire, która staje na głowie przed uroczystością. Wszystkie bramy wjazdowe są malowane, trawniki są strzyżone, a w ogrodach posiadłości Middletonów ustawiono specjalny szklany namiot, sprowadzony na tę okazję z Belgii.

Szklany namiot na wesele Pippy i Jamesa sprowadzono specjalnie z Belgii. (Fot. Getty Images)

Obok namiotów rozstawione będą toalety próżniowe z dębowymi wykończeniami oraz porcelanowymi umywalkami – na wzór tych z luksusowych samolotów pasażerskich.

Met Office na jutro zapowiada deszcz, więc w trosce o gości Pippa i James zamówili limuzyny marki Bentley, którymi odwiezieni zostaną z kościoła kilka kilometrów dalej, do szklanego namiotu.

Brytyjscy reporterzy „podejrzeli” obecność prywatnej fryzjerki Kate Middleton. To prawdopodobnie jej Pippa powierzy swoje włosy na ten wyjątkowy dzień.

Matthews, 41-letni finansista i były kierowca rajdowy, oświadczył się Pippie w ubiegłym roku podczas wycieczki, na którą para udała się do Krainy Jezior w hrabstwie Kumbria - znanego miejsca wypoczynkowego w północno-zachodniej Anglii.

33-letnia Philippa Charlotte "Pippa" Middleton zaczęła być powszechnie rozpoznawalna w 2011 roku, gdy była druhną na ślubie siostry. Ceremonię nazywaną "ślubem stulecia" transmitowano wówczas w 180 państwach.