Menu

Rzeszowski start up z nagrodą "Innowator Roku 2016"

Rzeszowski start up z nagrodą
Fot. Thinstock
Spółka Splentum z Rzeszowa została wyróżniona tytułem „Innowator Roku 2016” za wdrażanie rozwiązań w zakresie gromadzenia, przetwarzania i udostępniania danych z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi informatycznych.
Firma zdobyła nagrodę w kategorii start up. Wyróżnienie przyznano w czasie Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Innowacje i przedsiębiorczość”, która odbyła się w Dąbrowie Górniczej.

Splentum to start up założony przez braci Andrzeja i Wiktora Cwynar. System integruje w jednym miejscu kluczowe dane gospodarcze i oferuje je w przystępny sposób różnym grupom użytkowników.

W maju firma uruchomiła swój nowy projekt, serwis www.danedlastudenta.pl, umożliwiający studentom łatwe pozyskanie danych empirycznych do pisanych przez nich projektów, w tym przede wszystkim prac dyplomowych.

Jak poinformował prezes zarządu Splentum Wiktor Cwynar, studenci już na etapie pisania prac licencjackich czy magisterskich dostrzegają, jak ważne są wiarygodne dane.

„Nie tylko książki, ale także internet stanowią dla nich cenne źródło wiedzy. Niestety szczególnie w internecie często odnajdują dane, których nie da się wykorzystać bez weryfikacji. Pozyskane dane często wymagają sprawdzenia i obróbki. Serwis, który oferujemy, stwarza możliwość łatwego pozyskania tego, co jest niezbędne w przypadku prac dyplomowych - rzetelnych, prawdziwych i aktualnych danych, zgromadzonych w jednym miejscu” - dodał.

Zdaniem Cwynara w czasach szerokiego dostępu do informacji, specjalistyczne bazy danych są „innowacją technologiczną, której oczekują zarówno przedstawiciele wielkiego biznesu, jak i np. studenci”.

„Dzisiaj, gdy obserwujemy natłok informacji i danych, ważna jest ich odpowiednia selekcja, agregacja i obróbka. Nasze rozwiązania pozwalają na dokonanie selekcji na poziomie pozyskiwania i dostarczania danych, dając pewność, że to co otrzymuje odbiorca, jest sprawdzone i rzetelne” - podkreślił.

Organizatorem Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Innowacje i przedsiębiorczość” były m.in. WSB w Dąbrowie Górniczej, SGH w Warszawie i Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.