Menu

Polacy chcą karmić Brytyjczyków daniami "fish and chips"

Polacy chcą karmić Brytyjczyków daniami
Polska sieć North Fish zmierza do Wielkiej Brytanii. (Fot. Wikimedia)
Polska sieć North Fish chce skorzystać z miłości Brytyjczyków do "fish and chips" i wypełnić lukę na tamtejszym rynku. Jak informuje serwis Money.pl, z pomocą lokalnego partnera rozgląda się za najlepszymi lokalizacjami.

O zainteresowaniu sieci North Fish brytyjskim rynkiem poinformował tamtejszy portal bighospitality.co.uk. Jak podaje, polska firma znalazła rynkową niszę, którą są dania z ryb w formie fast foodu. Brytyjczycy podkreślają przy tym, że "szybko" nie znaczy w tym wypadku byle jak.

Jak informuje Money.pl, za rybną sieciówką stoi Michał Sołowow. Według ostatniej edycji listy najbogatszych Polaków "Forbesa", znany z zamiłowania do rajdów samochodowych biznesmen może się pochwalić fortuną wartą 11,4 mld zł. To daje mu drugie miejsce w zestawieniu, zaraz za rodzeństwem Kulczyków.

W wejściu North Fisha na brytyjski rynek pomaga firma Savills. "Marka przeszła długą i imponującą drogę w Polsce i nie możemy się doczekać pomocy w jej rozwoju" - informuje David Bell z Savills. Jak dodaje, na początek North Fish rozgląda się za lokalami w dużych centrach handlowych.

Firma North Food zarządzająca restauracjami zadebiutowała na polskim rynku w 2002 r. Obecnie należą do niej 42 lokale. Część z nich działa w formule North Food Plus. Oferowane są nowe, niedostępne w innych lokalizacjach gatunki ryb i owoców morza (np. halibut, sandacz czy ośmiornica).