Menu

Niemcy: Napastowanie seksualne i ataki na policję na festynie w Schorndorf

Niemcy: Napastowanie seksualne i ataki na policję na festynie w Schorndorf
Policja zapowiedziała zwiększenie swojej obecności na terenie festynu. (Fot. Getty Images)
Podczas rozpoczętego w weekend festynu w Schorndorf pod Stuttgartem na południu Niemiec doszło do przypadków molestowania seksualnego kobiet przez uchodźców oraz do ataków na policjantów - podały lokalne media. Władze wzmocniły środki bezpieczeństwa.

"Agresja wobec policjantów była przerażająca" - przekazał rzecznik policji.

Z policyjnego komunikatu wynika, że uczestniczki festynu, w tym 17-letnia dziewczyna, były seksualnie molestowane na miejskim rynku oraz przed dworcem kolejowym. Podejrzanymi są Irakijczyk oraz trzech uchodźców z Afganistanu starających się o azyl w Niemczech.

W nocy z soboty na niedzielę w parku zamkowym zebrało się około 1 000 nastolatków, z których - jak pisze policja - "duża część była obcego pochodzenia". Młodzież obrzuciła butelkami fasadę zamku, atakowała też innych uczestników.

Podczas próby zatrzymania jednego z napastników doszło do starcia z pozostałymi uczestnikami. Liczące 30-50 osób grupy młodzieży przez całą noc atakowały policyjne radiowozy butelkami. Część z nich uzbrojona była w noże i straszaki.

Policja zapowiedziała, że do końca festynu zaostrzy środki bezpieczeństwa. Teren zostanie lepiej oświetlony, zwiększona została ponadto liczba funkcjonariuszy.