Niedźwiedź zamieszkał pod Dynowem
17 lipca 2017, 14:05   Brak komentarzy    
Niedźwiedź zamieszkał pod Dynowem
Fot. Nadleśnictwo Dynów
Leśnicy z Nadleśnictwa Dynów zaobserwowali niedźwiedzia brunatnego, który mógł na stałe tam zamieszkać. Jego tożsamość potwierdziła fotopułapka.
W lipcu na terenie Nadleśnictwa Dynów wielokrotnie obserwowano tropy niedźwiedzi, zdarzały się też leśnikom spotkania z nimi z większej odległości. Zmierzone przez służby terenowe tropy tego drapieżnika wskazują, że był to około dwuletni, samodzielnie wędrujący osobnik.

Na identyfikację wizerunku misia pozwoliła leśna fotopułapka.

- Leśnicy zamontowali ją na śródleśnej polanie w leśnictwie Żohatyn, w miejscu, gdzie kilkakrotnie obserwowano tropy - mówi Małgorzata Kaczorowska z Nadleśnictwa Dynów. - W nocy z 13 na 14 lipca aparat zarejestrował młodego niedźwiedzia brunatnego. Kilkakrotna obserwacja tropów i zgłoszone nam zniszczenia w leśnych pasiekach pozwalają sądzić, że niedźwiedź mógł zadomowić się na dobre w lasach Nadleśnictwa Dynów, w których do tej pory drapieżniki te nie występowały - dodała.

W lasach RDLP w Krośnie żyje obecnie około 200 niedźwiedzi, głównie w Bieszczadach, ale coraz częściej spotykane są tez w Beskidzie Niskim i na Pogórzu Przemyskim.

Edward Marszałek/RDLP Krosno / Luis D.
Dodaj wiadomość do:   Śledź informacje na nasza-klasa.pl Dodaj informacje na facebook.com Ustaw status GG Dodaj informacje na wykop.pl
Reklama
Jeżeli masz ciekawego news'a -
i chcesz się nim podzielić
Napisz do nas!

Waluty więcej walut »

Kurs NBP z dnia: 2017-07-26
Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.7722 zł +0.01 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.2611 zł +0.01 zł
Hrywna (Ukraina) 1 UAH (?) = 0.1415 zł +0.00 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.6661 zł +0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.8404 zł -0.01 zł
Przelicznik walut
na
Reklama