Menu

Nie ma spania w namiotach przed królewskim ¶lubem!

Nie ma spania w namiotach przed królewskim ¶lubem!
Przed ¶lubem Williama i Kate w centrum Londynu powstało namiotowe miasteczko. (Fot. Getty Images)
Fani rodziny królewskiej s± zdruzgotani, gdyż miasto Windsor zakazało im spania w namiotach w oczekiwaniu na ¶lub księcia Harry`ego. Osoby, które wcze¶niej zjad± do miasta, mog± spać pod gołym niebem albo na leżakach.

Tysi±ce osób zjedzie do Windsoru, aby zobaczyć księcia Harry’ego i jego małżonkę w dniu ich ¶lubu. Najwięksi fani rodziny królewskiej koczować będ± na miejscu już od tego tygodnia. Spotkała ich jednak do¶ć niemiła niespodzianka, bo nie mog± ze sob± przywieĽć namiotów.

Windsor ze względów bezpieczeństwa nie pozwala na rozstawianie w mie¶cie namiotów. Fanom pozostaje więc mieć nadzieję, że pogoda będzie im sprzyjać.

Nad Windsorem pojawi± się też helikoptery i policyjne drony, w centrum miasta rozstawiono barierki uniemożliwiaj±ce przejazd zmotoryzowanym. Władze miasta zdecydowały również o instalacji dodatkowych kamer monitoringu.

Policja spodziewa się, że do Windsoru w sobotę przyjedzie około 100 tysięcy osób. Funkcjonariusze z psami już przeczesuj± teren, aby zapewnić ludziom bezpieczeństwo podczas ¶lubu roku.

Eksperci twierdz±, że zamachowcom łatwo byłoby się ukryć w namiocie, dlatego zdecydowano o zakazie ich rozstawiania.

Policja apeluje do wszystkich, którzy będ± w Windsorze przed i w dniu ¶lubu wnuka Elżbiety II 19 maja, o szczególn± ostrożno¶ć i zgłaszanie funkcjonariuszom wszystkich podejrzanych osób i przedmiotów.