Młody Polak mistrzem na brytyjskim torze!
12 sierpnia 2017, 16:30   Brak komentarzy    
Młody Polak mistrzem na brytyjskim torze!
MadMax został pierwszym polskim mistrzem Clay IKR Summer Series 2017. (Fot. Robert Solarski)
22 lipca na torze pod Dorchester odbyła się 3 z 4 rund Clay IKR Summer Series Championship 2017. Pomimo że pogoda nie rozpieszczała, to na Clay Pigeon Raceway zgromadziło się blisko 80 śmiałków. W klasie Honda Cadet wystartowało aż trzech Polaków.

To dotychczasowy lider mistrzostw - Maksymilian MadMax Solarski, który wygrał pierwsze dwa wyścigi; zajmujący 3. lokatę po dwóch rundach Colin Ważny, a także debiutujący w zespole 303 Squadron Team, prowadzonym przez Polish Automobile Club UK - Adrian Haniewicz.

Dla polskiego lidera Clay IKR Summer Series był to dzień, w którym - na jedną rundę przed końcem tych rozgrywek - mógł przypieczętować swój pierwszy tytuł mistrzowski. Jego zadaniem było zdobycie nie więcej niż 10 pkt. Zakładając, że Lukas Haydon - jego największy rywal do mistrzowskiej korony - będzie wygrywał każdy wyścig, Mad Max mógł spokojnie dojeżdżać na 2. pozycji, by na koniec dnia cieszyć się z mistrzostwa. 

Pogoda nie rozpieszczała zawodników. (Fot. Robert Solarski)Wyścig nr 1 rozpoczął się w strugach deszczu. Mad Max spokojnie odjechał rywalom na ponad 2,5 s., gdy na 5 okrążeniu popełnił błąd i spadł na 4. miejsce. Mason Perren wysunął się na prowadzenie, Colin Ważny był drugi, a Jame Burt wskoczył na 3. pozycję. Największy rywal Solarskiego - Lukas Haydon, też na samym początku popełnił błąd i był daleko z tyłu.

MadMax po powrocie na tor szybko zaczął odrabiać straty i w tych arcytrudnych warunkach "wykręcił" najlepszy czas jednego okrążenia i dzierżył rekord pierwszego sektora. Ostatecznie wyścig zakończył tuż za Masonem Perrenem. O trzecie miejsce bardzo dzielnie walczył też kolejny podopieczny 303 Squadron Team - Colin Ważny, który obronił tę świetną pozycję. 

Wyscig "2" przebiegał w lepszych warunkach. Jednak tor był nadal mokry i śliski. Na starcie kłopoty dopadły Solarskiego - przerywający silnik sprawił, że spadł na przedostatnią pozycję i to jeszcze zanim zawodnicy wystartowali.

Od lewej: Adrian Haniewicz, Colin Ważny i Maksymilian MadMax Solarski

Gdy silnik odzyskał pełną moc, Polak rozpoczął swoją pogoń za rywalami. Świetna jazda zaowocowała najlepszym czasem pierwszego sektora oraz najszybszym okrążeniem, a w rezultacie bardzo dobrym 2. miejscem tuż za Perrenem. 

Drugi wyścig nie był też zbyt udany dla Colina, który na początku wykonał piruet i ostatecznie ukończył go na 7. pozycji, tuż przed debiutantem Adrianem Haniewiczem . 

Wyścig kwalifikacyjny nr 3 to spokojna jazda Solarskiego, który świetnie kontrolował swojego rywala Lukasa. Haydon był w tym wyścigu najszybszy, notując najlepsze czasy we wszystkich sektorach i najlepsze okrążenie. Jednak nie był w stanie wyprzedzić polskiego kierowcy, zmierzającego po swój pierwszy mistrzowski tytuł. 

MadMax stał co prawda na drugim stopniu podium, ale i tak przypieczętował swój pierwszy tytuł mistrzowski IKR w klasie Honda Cadet.

Finał przyniósł wiele emocji. Najważniejsze dla Maksymiliana MadMaxa Solarskiego z 303 Squadron Team było to, aby przejechać go przynajmniej na 2 miejscu. MadMax otrzymał dokładne informacje, co robić, żeby wygrać mistrzostwa.

Efekt? Plan wykonał w 100% i został pierwszym polskim mistrzem Clay IKR Summer Series 2017. Jego rywal do mistrzowskiej korony Lukas ukończył zawody na 3. miejscu i też zapewnił sobie tytuł vicemistrza na jedną rundę przed końcem mistrzostw.

Colin Ważny dojechał tuż za podium, umacniajac się na pozycji ll vicemistrza. Jednak o utrzymanie tego rezultatu będzie musiał powalczyć jeszcze podczas ostatniej rundy rozgrywanej 26 sierpnia.


Robert Solarski / ldn / A.C.
Dodaj wiadomość do:   Śledź informacje na nasza-klasa.pl Dodaj informacje na facebook.com Ustaw status GG Dodaj informacje na wykop.pl
Reklama
Jeżeli masz ciekawego news'a -
i chcesz się nim podzielić
Napisz do nas!

Waluty więcej walut »

Kurs NBP z dnia: 2017-08-22
Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.6694 zł -0.02 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.2772 zł +0.00 zł
Hrywna (Ukraina) 1 UAH (?) = 0.1428 zł 0.00 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.6334 zł -0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.7623 zł 0.00 zł
Przelicznik walut
na

Ostatnio komentowane

 
Reklama