Menu

Miała być randka w górach. Było pobicie i porwanie

Miała być randka w górach. Było pobicie i porwanie
Historia rozpoczęła się na portalu internetowym... (Fot. Thinkstock)
Policja zatrzymała kobietę i dwóch mężczyzn, którzy odpowiedz± za rozbój i brutalne pobicie 23-latka. Dziewczyna umówiła się z ofiar± przez internet na randkę w górach, do której nie doszło. Ofiara została uprowadzona, pobita i okradziona.

Historia rozpoczęła się na portalu internetowym, poprzez który pokrzywdzony wszedł w kontakt ze swoj± dawn± znajom±, aby umówić się z ni± na randkę. "Do umówionej randki w górach nie doszło ponieważ dziewczyna wystawiła młodego mężczyznę swojemu chłopakowi. Ten wraz z kompanem porwał go, okradł i pobił" - poinformował Rzecznik Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

W wyniku napadu, pokrzywdzony utracił torbę sportow± z rzeczami osobistymi oraz portfel z dokumentami i kartami bankowymi. W trakcie wizyty w komisariacie, mężczyzna na tyle Ľle się poczuł z powodu obrażeń, że musiał zostać hospitalizowany.

Natychmiast po napadzie - w listopadzie 2017 roku, policjanci III Komisariatu Policji w Krakowie ujęli dwoje sprawców i odnaleĽli rzeczy zabrane pokrzywdzonemu, a trzeciego ze sprawców ujęto na pocz±tku stycznia.

Cała trójka usłyszała prokuratorskie zarzuty, m.in. pozbawienia wolno¶ci, dokonania rozboju i uszkodzenia ciała.

Grozi im do 12 lat pozbawienia wolno¶ci. Decyzj± s±du wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.