Menu

Lotnisko Chopina funduje swoim pasażerom bezpłatne rozmowy krajowe

Lotnisko Chopina funduje swoim pasażerom bezpłatne rozmowy krajowe
Lotnisko Chopina oferuje możliwo¶ć wykonania darmowego poł±czenia telefonicznego z polskim numerem. (Fot. Lotnisko Chopina)
Warszawskie Lotnisko Chopina zainstalowało pięć aparatów telefonicznych, z których pasażerowie mog± bezpłatnie zadzwonić na krajowe numery komórkowe i stacjonarne - poinformował port. Aparaty w kolorze żółtym znajduj± się w strefie ogólnodostępnej i zastrzeżonej.

Dostępnych jest pięć aparatów telefonicznych w różnych czę¶ciach portu - zarówno w strefie ogólnodostępnej, jak i zastrzeżonej. Urz±dzenie można znaleĽć m.in. na poziomie przylotów, w hali odbioru bagażu, czy w strefie Schengen.Obok zamontowanego na ¶cianie aparatu telefonicznego koloru żółtego, umieszczona jest instrukcja obsługi w języku polskim i angielskim. Zgodnie z ni±, telefon jest ogólnodostępny i bezpłatny. Można z niego zadzwonić wył±cznie na numery polskich operatorów.Ponadto, wybieraj±c na klawiaturze telefonu przycisk "A" można bezpo¶rednio poł±czyć się z informacj± lotniskow±, "B" – z ratownictwem medycznym, "C" – z policj±, a "D"- ze Służb± Ochrony Lotniska.Lotnisko Chopina to największy port w Polsce. Obsługuje blisko 38 proc. ruchu pasażerskiego w kraju.W lipcu i sierpniu port obsłużył ponad 3,4 mln pasażerów i jest to o blisko jedn± czwart± więcej niż w tym samym okresie rok temu. W sumie, przez pierwsze osiem miesięcy br., lotnisko obsłużyło 10,4 mln pasażerów – to o 24 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku.W 2016 r. port obsłużył 12,8 mln pasażerów – o 14,4 proc. więcej niż w 2015 r. W tym roku - według szacunków - ma to być 14 mln podróżnych.Lotniskiem zarz±dza Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" zatrudniaj±ce ponad 1,5 tys. osób.