Menu

Freitag wci±ż obolały. Nie pojedzie na zawody w lotach

Freitag wci±ż obolały. Nie pojedzie na zawody w lotach
Niemiec ma nadzieje na występ w M¦ w lotach w Oberstdorfie. (Fot. Wikipedia)
Niemiec Richard Freitag nie weĽmie udziału w dwóch zawodach Pucharu ¦wiata w lotach narciarskich w austriackim Bad Mitterndorfie. Leczy kontuzję lewej panewki, na której pojawił się obrzęk po upadku w Turnieju Czterech Skoczni. Ma nadzieje na występ w M¦ w lotach w Oberstdorfie.

Sportowiec odczuwa ból w okolicach bioder.

"Obrzęk sprawia mi sporo bólu. Mam jednak nadzieję, że fizjoterapeuci szybko go usun± i będę mógł wyst±pić w mistrzostwach ¶wiata w lotach w Oberstdorfie 18-21 stycznia" - powiedział, cytowany na stronie internetowej Niemieckiego Zwi±zku Narciarskiego.

Konkursy na obiekcie HS 235 w Bad Mitterndorfie rozegrane zostan± 13 i 14 stycznia. Dzień wcze¶niej odbęd± się kwalifikacje.

Freitag wycofał się poprzednio z ostatnich zawodów Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen 6 stycznia, nie chc±c ryzykować zdrowia po upadku na Bergisel w Innsbrucku dwa dni wcze¶niej. 26-letni Niemiec przewrócił się po skoku w pierwszej serii konkursu, a w drugiej nie wzi±ł już udziału.

W klasyfikacja Pucharu ¦wiata w skokach, po 11 z 23 zawodów, Freitag traci 12 punktów do prowadz±cego Kamila Stocha - 723 pkt.