Wypadek na poligonie w Nowej Dębie; trzech poszkodowanych
19 maja 2017, 09:37   Brak komentarzy    
Wypadek na poligonie w Nowej Dębie; trzech poszkodowanych
Fot. wp.mil.pl
Trzech żołnierzy z załogi czołgu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich zostało poszkodowanych podczas ćwiczeń na poligonie w Nowej Dębie. Do zdarzenia doszło w środę. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali w Nowej Dębie i Rzeszowie.
Nieoficjalnie dziennikarz dowiedział się, że badane jest, czy żołnierze mogli zatruć się spalinami. Zdarzenie bada Żandarmeria Wojskowa oraz komisja powołana przez dowódcę brygady.

"W trakcie ćwiczeń poligonowych utracono łączność z załogą jednego z czołgów. Żołnierze z innego wozu pobiegli sprawdzić, co się wydarzyło. Okazało się, że załoga potrzebuje pomocy medycznej. Zaraz potem poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali w Nowej Dębie i Rzeszowie" – powiedział rzecznik 21. BSP kpt. Konrad Radzik.

Dwóch żołnierzy czuje się już dobrze, choć nadal jest na obserwacji. "Natomiast trzeci żołnierz jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo"– dodał kpt. Radzik.

Według niego, poszkodowani nie mieli żadnych obrażeń fizycznych lub ran. O wypadku zostały powiadomione rodziny. Poszkodowanych odwiedził w środę dowódca 21. BSP.

PAP / Luis D.
Dodaj wiadomość do:   Śledź informacje na nasza-klasa.pl Dodaj informacje na facebook.com Ustaw status GG Dodaj informacje na wykop.pl
Reklama
Jeżeli masz ciekawego news'a -
i chcesz się nim podzielić
Napisz do nas!

Waluty więcej walut »

Kurs NBP z dnia: 2017-07-24
Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.7421 zł +0.02 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.2413 zł +0.01 zł
Hrywna (Ukraina) 1 UAH (?) = 0.1410 zł +0.00 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.6395 zł +0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.8489 zł +0.03 zł
Przelicznik walut
na
Reklama