Najwęższy dom świata? W Warszawie!

17 lipca 2017, 12:30
  Dodaj komentarz

Zwiedzanie najwęższego domu świata - Domu Kereta - będzie możliwe w weekend 29 i 30 lipca.

Najwęższy dom świata? W Warszawie!

Czym jest najwęższy dom świata? Tak naprawdę, jest to instalacja artystyczna umieszczona między ścianą kamienicy przy ul. Żelaznej 74 a blokiem przy Chłodnej 22. W najszerszym miejscu ma 152 cm, a w najwęższym - 92 cm. Jej autorami są architekt Jakub Szczęsny i grupa projektowa Centrala.

Etgar Keret to izraelski pisarz, którego rodzina wywodzi się z Polski- jego książki są bardzo popularne w naszym kraju.

"Zdecydowałem się dedykować budynek Keretowi, ponieważ łączy on w sobie polską i żydowską historię, tak ważną w kontekście tej okolicy. To błyskotliwa osobowość twórcza, której nieobce są takie zwariowane pomysły. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że zbudowanie na niej przestrzeni do życia jest niewykonalne. Dom Kereta ma znosić to wyobrażenie, poszerzając jednocześnie pojęcie architektury niemożliwej" - przekazał Jakub Szczęsny, twórca budynku, podczas otwarcia Domu Kereta.

Otwarcie Domu Kereta miało miejsce 20 października 2012. Klucze do domu podczas symbolicznej uroczystości dla mediów i widzów przy ul. Żelaznej przekazała Etgarowi Keretowi, prezydent miasta stołecznego Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Dni otwarte w słynnym Domu Kereta w Warszawie przyciągają tłumy zwiedzających.

Jakub W.
PAP Life

Dodaj wiadomość do:   Śledź informacje na nasza-klasa.pl Dodaj informacje na facebook.com Ustaw status GG Dodaj informacje na wykop.pl

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

 
Reklama

Ostatnio komentowane

 
Reklama