Menu

Czy można zakochać się w facecie, który mieszka w krzakach?

Czy można zakochać się w facecie, który mieszka w krzakach?
Atutem książki jest duża dawka humoru. (Fot. Thinkstock)
Powieść szwedzkiej autorki Emmy Abrahamson "Jak się zakochać w facecie, który mieszka w krzakach" w zabawny sposób opisuje niewiarygodną historię miłosną. Autorka opowiada o uczuciu, które rodzi się między piękną kobietą a... bezdomnym. Premiera książki 17 sierpnia.

Julia jest samotna, mieszka w Wiedniu jedynie ze swoim kotem Optimusem. Chciałaby zaprzyjaźnić się ze swoją sąsiadką Elfriede Jelinek. Póki co, dla zabicia czasu daje lekcje angielskiego bezrobotnym dyrektorom z przerostem ambicji i niedouczonej młodzieży. To początek historii.

Bohaterka pewnego dnia poznaje Bena. Między nimi wybucha gorące uczucie. Jest wspaniale, może poza pewnym szczegółem, który rodzi jej obawy: Ben jest bezdomny.

"Jak się zakochać w mężczyźnie, który mieszka w krzakach" to nietypowa historia miłosna o wyborach podyktowanych głosem serca, a nie pozorami. Jest to też powieść o decyzjach podejmowanych na przekór utartym schematom. Atutem książki jest duża dawka humoru. Napisana zabawnym językiem, wywołuje u czytelników salwy śmiechu.

Emmy Abrahamson (ur. 1976) to pisarka pochodzenia polsko-szwedzkiego, studiowała aktorstwo w Manchesterze, pracowała jako aktorka, reżyserka i scenarzystka w Londynie, Amsterdamie oraz Wiedniu. Wykładała również teatrologię. Zadebiutowała w roku 2011 książką "Min pappa ar snall och min mamma ar utlanning" ("Mój tata jest dobry, a moja mama jest cudzoziemką").